E-Magazín

Výborný sviatočný obed vďaka pečenému kuraťu!

Ako upiect kura aby sa nespieklo

Nedeľa je ako deň stvorený na sviatočný obed. V tento deň sa stretáva väčšina členov domácnosti preto, aby si spoločne tento sviatočný obed vychutnali. Najčastejšie sa na našich tanieroch stretávame s pečeným kuraťom, ktoré je doplnené o ryžu, prípadne zemiaky a prílohu vo forme ovocia alebo zeleniny. Zaujíma aj vás, ako upiect kura chutne? Chcete aj vy vyčarovať sviatočný obed nielen v nedeľu, na ktorý vaši blízki len tak ľahko nezabudnú? Poradíme vám, ako upiecť kura chutne a zoznámime vás so všetkým, čo má vplyv na jeho chuť! Chuť kuracieho mäsa je nezameniteľná. Aj keď je táto chuť podobná ostatným z chutiam z radov hydinového mäsa, kuracina je jednoducho kuracina.

Čo vplýva na jeho chuť?

Ako upiect kura postup
Spôsoby ako upiecť kura

Z kuracieho mäsa sa dá uvariť naozaj chutný obed, a to tak polievky, ako aj predjedlá alebo hlavné chody. Na to, ako budete kuracie mäso vo finále chutiť vplýva aj to, akým spôsobom bolo kura odchované. Najlepšie chutí to, ktoré je čerstvé. Dôležité je aj to, akým spôsobom boli kurčatá kŕmené. Tie, ktoré boli kŕmené prirodzenou cestou a to čo najdlhšie patria chuťovo medzi tie najkvalitnejšie. Ak ste v procese výberu vhodného kuracieho mäsa, zamerajte sa aj na to, akú stavbu toto mäso má. Za najkvalitnejšie sa považuje to, ktoré je celistvé, neobsahuje vyčnievajúce kosti a má na sebe súvislú tukovú vrstvu. Okrem toho si tiež všímajte aj to, či má na etikete informácie o výrobcovi a je známa aj krajina pôvodu. Dôležité je tiež, aby bola zmienená celá adresa výrobcu a súčasne aj kompletný názov produktu. Pri výbere sa tiež zamerajte aj na to, či sa na jeho povrchu nenachádza námraza. Ak áno, znamená to, že kuracie mäso už bolo v minulosti rozmrazené. Takéto mäso si rozhodne nekupujte! To isté platí aj o množstve vody, ktoré sa nachádza vo vaničke. Ak sa vo vaničke nachádza príliš veľa krvavej vody, je to náznak toho, že po tomto mäse by ste rozhodne nemali siahať.

Ako upiecť kura?

Ak máte vybraté vhodné kuracie mäso, upiecť ho je jednoduché! Zoberte korenia od výmyslu sveta, ktoré sa vo vašej domácnosti nachádzajú a jednoducho no okoreňte podľa vašich predstáv! Nezabudnite ho tiež piecť dostatočne dlho. Nezabudnite tiež na podávanie s prílohou. Ak hľadáte inšpiráciu na to, ako upiecť kura, nájdete ju na stránke http://www.kurakralovske.sk/.