E-Magazín

Cvičení se zátěžovou vestou je produktivní!

Zátěžová vesta v neutrální barvě

Věnujete se sportování s vlastní váhou, běhu, chůzi či cyklistice dost dlouho a chtěli byste se posunout dál? Uvědomujete si, že bez ohledu na to, jakému typu cvičení se věnujete, vždy můžete najít způsob, jak si cvičení udělat náročnějším. Pokud rádi cvičíte doma nebo v přírodě a chcete přidat zátěž, je vhodné zařadit do tréninku zátěžovou vestu, se kterou můžete spálit více kalorií, a zaručeně vaše cvičení bude náročnější. Díky zvýšenému zatížení jsou pohyby efektivnější a máte skvělou možnost nechat si stále uvolněné ruce. Zátěžová vesta se stává stále více vyhledávanou pomůckou, protože váš trénink bude vysoce intenzivní, a tedy spálíte tuk rychleji, ale samozřejmě také pomáhá budovat svalovou hmotu.

Co je zátěžová vesta

Zátěžová vesta a sport
Sportování v zátěžové vestě

Pokud jste ještě o zátěžové vestě neslyšeli, my vám ji trošku představíme.  Zátěžová vesta je velmi jednoduše začlenitelná do tréninkového plánu – stačí k dřepů, plánků, klikem, výpadem, chůzi, běhu, fotbalu nebo jinému sportu obléci vestu. Zátěžová vesta vypadá jako záchranná vesta na plavání jen se závažím. 

Zátěžová vesta a její výhody

Jak jsme již zmínili výhodou zátěžové vesty je rychlejší spalování kalorií, protože například nošením vesty během chůze spalujete více kalorií, aniž jste změnili rychlost pohybu či ujetou délku. Cvičením se prokázalo zlepšení rychlosti a výkonu. Přidání zátěže může ovlivnit spůsob, jakým vaše svaly během cvičení pracují a namáhají se. Tělo a svaly vyvíjejí více síly, což může vést k rychlejšímu vyčerpání energie. Namáhání svalů a rychlejší vyčerpání energie mohou ovlivnit vaše dýchání a množství kyslíku, které přijmete při tréninku. Můžete si myslet, že to může být negativně pro vás. Ale ve skutečnosti je opak pravdou. Vaše tělo se učí a přizpůsobuje se těmto faktorům. V konečném důsledku vaše síla a vytrvalost bude to oceňovat. Samozřejmě doporučujeme zatnout s nižší váhou vesty. Stejně jako v případě jiných fitness nástrojů, i v případě zátěžové vesty byste měli před použitím dodržet určitá opatření. Pokud trpíte srdečními onemocněními nebo jinými, poraďte se s lékařem, abyste ujistili, že vaše zdraví je v dobrém stavu a jste fyzicky schopen všechny cviky provádět. Před použitím jakékoli zátěžové vesty nezapomeňte vzít v úvahu i svou osobní zdatnost. Provádění pohybů s váhou navíc je nebezpečné, pokud nemáte správnou techniku ​​cvičení. Zátěžové vesty mohou být efektivním, zábavným a motivačním doplňkem vašeho tréninku. Pokud se chcete dozvědět více, navštivte stránky https://inlive.cz/ .