E-Magazín

Vintage kuchyňa je nestarnúcim hitom, ktorý sa hodí do každého priestoru

Vintage kuchyna a jej črty

Páči sa vám bytový dizajn s prvkami, ktoré pripomínajú staré časy? Tento štýl sa nazýva vintage. Získal si srdcia mnohých z nás a nie je sa čomu čudovať. Vyžaruje totiž z neho akési teplo a láskavosť. Častokrát nám takýto dizajn pripomína detstvo strávené u starých rodičov. Má tiež nádych francúzskeho či talianskeho vidieka. Dominujú v ňom prírodné farby i materiály, a práve to môže za to, že nikdy nevyjde z módy. Vintage kuchyna je snom mnohých gazdiniek, no poďme sa spoločne pozrieť, ako ju ideálne navrhnúť. Vintage kuchyne sa spájajú hlavne s tradíciou a kvalitou.

Inšpirácie na vintage kuchyňu nájdete všade okolo vás

Vintage kuchyna je stále štýlová
Moderná vintage kuchyňa

Ak ste už navštívili nejaké kuchynské štúdiá, určite ste sa stretli s tým, že takýto štýl kuchyne majú aj vo svojej ponuke. Je totiž medzi zákazníkmi veľmi žiadaný. Niektorí sa domnievajú, že sa hodí prevažne na chalupu, no opak je pravdou. V súčasnosti môžete mať vintage kuchyňu už aj v dome či panelákovom byte. Vintage kuchyňa je charakteristická prírodnými materiálmi akými sú drevo a kov. Žiadaná je tiež patina, čo je v podstate povrchová úprava dreva. Je vytvorená umelo, no v konečnom dôsledku takýto kúsok pôsobí staro. Kuchyňu vo vintage štýle si môžete dať zostaviť na mieru, no častokrát sa využívajú tiež pôvodné a staré kusy nábytku, ktoré si šikovný majiteľ dokáže prispôsobiť a zostaviť z nich kuchyňu. Pokiaľ máte radi jednoduchosť a strohosť, tento štýl asi nebude pre vás to pravé orechové. Charakterizuje ho totiž kopec malých detailov a doplnkov, vďaka čomu pôsobí mimoriadne útulne. 

Kde si vybrať vintage kuchyňu?

Podnikanie v oblasti bytového dizajnu, konkrétne kuchýň je pomerne rozšírený, no ako si vybrať to správne štúdio? Najlepšie urobíte, ak ich navštívite hneď niekoľko a vypýtate si cenovú ponuku za kuchyňu podľa vašich predstáv. Ak je vaša predstava príliš špecifická, oslovte stolára pracujúceho s drevom. Takíto ľudia vedia byť veľmi šikovní a častokrát vyjde takáto kuchyňa o niečo menej, ako keď si ju kupujete v značkovom kuchynskom štúdiu. Vintage kuchyňa však rozhodne stojí zato, aby ste do nej investovali nielen peniaze, ale aj svoju energiu. Všetko o vintage kuchyni nájdete na webovej stránke https://anrico.sk/.