E-Magazín

Hľadáte správne obojky pre psov?

Obojky pre psov podľa plemena

Každý, kto má psíka, by mal mať aspoň jeden psí obojok. Možno si pomyslíte, že vy žiaden nepotrebujete, pretože bývate v dome, ktorý má svoj plot alebo je dostatočne vycvičený na to, aby ste si povedali, že váš pes to nepotrebuje. Avšak uvedomte si, že niekedy je veľmi potrebné mať svojho miláčika pod kontrolou, a preto obojky pre psov sú nevyhnutné pre všetkých majiteľov psov. Dokonca na obojok je možné zavesiť i značku, že váš pes bol očkovaný proti besnote. Okrem toho obojky pre psov slúžia ako „držadlo“, ktorým udržíte psa, aby ste mu zabránili dostať sa do problémov s iným psom prípade človekom. Obojky pre psov sú v súčasnosti dostupné  v rôznych prevedeniach, materiáloch, veľkostiach.

Ako vybrať ten správny obojok?

Veľmi pekné obojky pre psov
Pohodlie v obojku pre psov

Ak vyberáte obojok pre vášho psa, je nevyhnuté zohľadniť niekoľko vecí, a to veľkosť, materiál a typ obojku. Obojky pre psov sú vyrábané v rôznych veľkostiach, a preto je nesmierne dôležité, aby ste si vybrali tú správnu. Príliš veľký obojok vám môže skĺznuť a príliš malý obojok môže vášho psa zadusiť alebo mu môžete inak ublížiť. Zmerajte si obvod krku vášho štvornohého miláčika a podľa veľkosti goliera si vyhľadajte tú správnu veľkosť. Určite budete chcieť zvoliť materiál, ktorý bude odolný. Mal by byť aj ľahko umývateľný a určite by mal vydržať aj nejaké prehryznutie, ak by ho váš pes chcel prežúvať. Obojky pre psov sú dostupné v rôznych farbách, ale existuje i niekoľko typov. Budete musieť zvoliť taký typ obojku pre psa, ktorý zodpovedá tomu, na čo ho budete chcieť používať. Ak máte profesionálneho trénera psa, opýtajte sa na jeho názor na typ obojkov pre psov, ktorý by ste mohli použiť na tréning. Ak nemáte trénera, tak napríklad obojok z martingalu je všeobecne najbezpečnejšou možnosťou.

Mali by psy vždy nosiť obojky?

Ak sú psy von na verejnom mieste, mali by ste nosiť obojky pre psov. Väčšina psov nosí obojky, aj keď sú doma, hoci to nie je potrebné. Existujú situácie, kedy by nemal pes mať obojok. Ak svojho psa umiestnite do prepravky, najskôr mu odstráňte obojok, pretože by sa mohol uchytiť a uškrtiť sa. Nikdy by ste nemali používať reťaz alebo silonový obojok, ak máte psa priviazaného von. Šteniatka by si mali zvyknúť na obojok, avšak nepoužívajte reťazové obojky pre mladé šteniatko. Väčšinu času šteniatka nosia nylonový obojok, ak psík ide na výcvik, možné je použiť martingalový obojok. Ak chcete sa dozvedieť viac, navštívte stránku https://www.queedo.sk/.