E-Magazín

V čom je pílový elektro motor iný ako ostatné?

Pilovy elektro motor a jeho súčiastky

Svet strojov a zariadení je naozaj zložitý. Častokrát nielen v práci, ale aj doma využívame rôzne vymoženosti dnešnej doby bez toho, aby sme vedeli, z čoho sa skladajú. Vedzte, že za každým jedným strojom je kopa práce a drina. Veci, ako si ich užívame v dnešnej podobe, prešli rokmi mnohými zmenami a iba vede a technike môžeme vďačiť za to, že sú naše životy také pohodlné. Svet elektromotorov je skutočne zaujímavý, no chápeme, že pre niekoho môže znamenať španielsku dedinu. Dnes si predstavíme pílový elektro motor. V čom sa odlišuje od ostatných? Ako si vybrať spoľahlivého výrobcu? Kde všade sa pilovy elektro motor využíva? Na všetky tieto otázky dostanete odpoveď v nasledujúcich riadkoch. 

Kde môžete využiť pílový elektro motor a aké technické parametre by mal spĺňať?

Pilovy elektro motor a jeho cena

Využitie pílového elektro motora

Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, kde sa dá pílový elektro motor využiť. Ako iste viete, elektromotory majú vo všeobecnosti veľmi široké využitie. Strojársky priemysel by bez nich dnes rozhodne nebol to, čím je. Ich miesto je nenahraditeľné a nie je sa čomu čudovať. Urýchľujú totiž výrobné procesy a sú neoddeliteľnou súčasťou strojov od výmyslu sveta. Pílový elektro motor je špeciálnym elektromotorom a svoje uplatnenie našiel najmä v rámci pohonu priemyselných či domácich píl. Ak si myslíte, že by bolo možné využiť ho aj inak, ste na omyle. Je navrhnutý a skonštruovaný práve na tento účel. Jeho súčasťou je totiž špeciálny hriadeľ s úchytom pre pílový kotúč. Každý výrobca takýchto elektromotorov uvádza iné technické parametre, no spravidla by sa mal jeho výkon pohybovať od 1,5 do 8 kW. Čo sa týka otáčok, zväčša sú v rozmedzí od 1500 do 3000 za jednu minútu. 

Čo by rozhodne nemalo pílovému elektro motoru chýbať?

Ak sa práve rozhliadate po pílovom elektro motore, dajte si pozor, aby bol vetraný povrchovo. Ložiská v samotnom elektromotore by mali byť trvalo mazané. To zabezpečí hladké fungovanie. Kryt motora by mal byť vyrobený z kvalitného materiálu. Ideálne ak je vyrobený z hliníka alebo liatiny. Potom už stačí iba vybrať si ten správny pílový elektro motor. Všetko o pílových elektro motoroch a iných druhoch elektromotorov nájdete na webovej stránke https://www.elektromotory.sk/.