E-Magazín

Termostaty a termostatické hlavice

Aktuálna teplota na termostate

Pri budovaní novostavby či rekonštrukcii staršieho domu je potrebné riešiť aj zásadnú otázku aký si zvoliť systém vykurovania. Vykurovanie je v našom klimatickom pásme nevyhnutné a so správnym vykurovacím systémom je možné ušetriť aj nemalé finančné náklady. Netreba tiež zabudnúť, že náklady na teplo a teplú vodu zaberajú väčšinu finančného rozpočtu domácností. Na účinnejšie a prehľadnejšie kúrenie sa využívajú termostaty. Tieto malé komponenty totiž ukážu aktuálnu teplotu, ktorá je v miestnosti a aj vďaka tomu nedochádza k prekurovaniu miestnosti. Navyše pomocou termostatu sa dá nastaviť presná teplota v miestnosti aj na nasledujúci týždeň a na presnú hodinu. Termostaty sú teda výbornými pomocníkmi v každej domácnosti, vďaka ich vysokej účinnosti a nenápadnému vzhľadu.

Aké existujú typy termostatických hlavíc?

Termostatické hlavice s ventilmi slúžia na regulovanie teploty v miestnosti. Tento typ hlavíc sa skladá z jedného snímača, hlavice a ventilu. Vaša požadovaná teplota sa nastaví Využitie termostatov je aj v letepomocou otočenia hlavice. Vo všeobecnosti poznáme však niekoľko typov termostatických hlavíc. Prvým typom sú manuálne nastaviteľné termostatické hlavice, ktoré sa vyznačujú priaznivými obstarávacími nákladmi a jednoduchou inštaláciou. Avšak tieto hlavice dokážu tepelne regulovať vždy iba jedno vykurovacie teleso. Druhým typom sú elektrické rádiové termostatické hlavice. Tento typ hlavíc je už o niečo výkonnejší a dokáže regulovať celé miestnosti alebo zóny, avšak obstarávacie náklady sú už vyššie. Tretím typom sú digitálne ovládané termostatické hlavice, ktoré sa vyznačujú nenáročnou inštaláciou a pohodlným ovládaním. Vašu požadovanú teplotu v dome či byte dokážete nastaviť už po ceste z roboty, pomocou aplikácie v mobile. Aby všetky typy termostatických hlavíc správne fungovali je potrebné ich umiestniť na vhodné miesto. Určite ich teda neumiestňujte za závesy, do prievanu, či k zdroju tepla. Mohlo by dôjsť k nesprávnemu nameraniu teploty a teda k ich nesprávnej funkcii.  

Vykurovacie zariadenia od spoločnosti Viessmann, s. r. o.

Či už termostaty, termostatické hlavice, ventily alebo snímače prináša na trh spoločnosť Viessmann, s. r. o. Táto spoločnosť sa podnikaniu s vykurovacími, chladiarenskými či priemyselnými systémami venuje niekoľko desiatok rokov. Na základ svojich skúseností ponúka profesionálne poradenstvo a špičkový sortiment. Svoj biznis má rozbehnutý po celom svete či už v Európe, Severnej a Južnej Amerike alebo aj v Ázii. Produkty spoločnosti Viessmann pre vás prináša webová stránka www.vykurovanie24.sk. Na tejto stránke nájdete užitočné informácie a odborné poradenstvo. Taktiež si tam môžete nakonfigurovať optimálne riešenie vášho vykurovania.