Biznis Magazín

Oplotenie domu je funkčné a praktické

Plot v neutrálnych farbách

Pri rekonštrukcii alebo novostavbe domu je nutné riešiť aj oplotenie domu. Vďaka kvalitnému plotu sa človek cíti bezpečnejšie a tiež aj komfortnejšie. Plot dokáže ochrániť dom od krádeže a tiež efektívne oddelí váš pozemok od pozemku susedov. Avšak práve opletenie domu resp. pozemku patrí medzi najdrahšiu záhradnú stavbu, ktorej cena sa odvíja od veľkosti pozemku, použitého materiálu na oplotenie, výšky plotu a podobne. Návrh a realizáciu oplotenia by ste rozhodne nemali zanedbať, pretože so správnym a ekonomickým návrhom môžete ušetriť nemalé finančné prostriedky a tiež aj celkový vzhľad oplotenia bude vyzerať vkusne a moderne.  

Oplotenie domu z prednej, bočnej a zadnej strany

Drevený plotOplotenie domu je možné realizovať z rôznych strán. Napríklad v prednej časti pozemku je vhodné zvážiť estetický vzhľad plota, ktorý bude korešpondovať s materiálovým riešením domu, vstupnej bránky a tiež aj vjazdovej brány. Oplotenie prednej časti domu by malo byť čo najkrajšie pretože je to akýsi prvý kontakt so vstupujúcou alebo okoloidúcou osobou. Oplotenie bočných strán pozemku väčšinou oddeľuje váš pozemok od pozemku susedov. V tomto prípade typ, štýl a výška plotu závisí od dobrých či menej dobrých susedských vzťahov. Niekto môže zvoliť priehľadný plot, iní naopak úplne nepriehľadný. Taktiež je to aj s oplotením zadnej strany pozemku. Ak však zo zadnej strany nemáte už žiadneho suseda, ale peknú prírodu, tak výbornou voľbou je prehľadný typ oplotenia, ktorý umožní peknú scenériu sledovať. Oplotenie domu je teda veľmi individuálne a každému vyhovuje niečo iné. Na trhu sú však viaceré typy, materiály a štýly plotov, z ktorých si vyberie skutočne každý. Medzi obľúbené materiály na realizáciu plotov sa používa murivo, kamene, tvárnice, drevo, kovové profily alebo aj drôtené pletivo. Každý z týchto materiálov sa vyznačuje svojimi výhodami aj nevýhodami.

Oplotenie domu so spoločnosťou Exteriestav, s. r. o.

Ak hľadáte profesionálov v oblasti stavebníctva je tu pre vás spoločnosť Exterierstav, s. r. o. Táto spoločnosť sa venuje podnikaniu s exteriérovým umením už niekoľko rokov. Svoj stavebný biznis spoločnosť rozbehla napríklad s výstavbou múrov a oplotení, kladením zámkovej dlažby, realizáciou rôznych typov terás a tiež sa venujú zemným a výkopovým prácam. Vďaka dlhoročným skúsenostiam dokážu zaručiť spokojnosť napríklad s vašou novou terasou alebo plotom. Na ich internetovej stránke www.exterierstav.sk nájdete ich prácu na rôznych projektoch, referencie, inšpiráciu a tiež zaujímavé tipy a triky.