E-Magazín

Najlepšia maska na tvár? V obchode ju budete hľadať márne

Používate masku na tvár? Podľa dermatológov je to dôležitý krok v starostlivosti o pleť, ktorý by sme nemali zanedbávať. Dodáva pleti živiny, ktoré potrebuje, vo veľkej a zväčša koncentrovanejšie dávke než v denných krémoch. Okrem toho môže mať rôzne benefity: existujú čistiace, exfoliačné, vyživujúce či rozjasňujúce masky na tvár. Ak je maska na tvár niečo, čo ste do starostlivosti o svoju pleť doteraz nezahrnuli, jednoznačne by ste tak mali urobiť. V nasledujúcom článku sa dočítate o tejto problematike viac. Veríme, že sa vám článok bude páčiť a že po jeho prečítaní dáte na naše slová a začnete tento dôležitý prvok starostlivosti o pleť používať.

Maska na tvár by mala byť v každej kúpeľni

Pre optimálne účinky sa odporúča masky na pleť aplikovať 2-3 razy týždenne. Samozrejme, záleží to nielen od typu masky, ale aj od typu vašej pleti. Predovšetkým s exfoliáciou treba k pleti pristupovať nežne – za jeden týždeň používania nemôžeme očakávať zázraky. Okrem toho, ak sa pokúsite pleť zbaviť nedostatkov hrubou silou, napokon len spôsobíte trhlinky, ktoré sa zapália a na miestach starých nedokonalostí vzniknú nové.

Efektívna maska na čistú a krásnu tvár

Používanie masiek je akýmsi rituálom už od pradávna. Dnes ich veselo radíme medzi naše obľúbené oddychové aktivity. Kým my relaxujeme a môžeme vypnúť myseľ, naša pleť sa regeneruje. Aj tento psychologický aspekt napokon prispieva k zlepšeniu stavu našej pokožky. Práve preto by každá dobrá kúpeľňa mala obsahovať aj niekoľko masiek na tvár. Prečo niekoľko?

Podľa potreby

Výber toho, čo použijeme, by sme mali predovšetkým prispôsobiť aktuálnym potrebám našej pokožky. Odporúčame vám však produkty striedať, aby ste si benefity vždy užili naplno. Ideálne je striedanie podľa účinku masky – exfoliačný, hĺbkovo vyživujúci alebo čistí/rozjasňuje. Skúste si počas jedného týždňa dať 2 rozličné, aby ste tak pomohli každému aspektu vašej pleti.

Ako však zistiť, ktorá je tá najlepšia? Nanešťastie, budete potrebovať do tohto zisťovania investovať trochu času. Vo všeobecnosti však platí, že neexistuje tá jedna ideálna maska práve pre vás. Potreby našej pleti sa menia aj pod vplyvom životosprávy či dokonca počasia. Preto v obchode len málokedy nájdeme tú ideálnu – a už vôbec nie, ak sľubuje všetky možné účinky, častokrát protikladné. Namiesto toho vám odporúčame vyrábať si doma vlastné prípravky starostlivosti o pleť. Je to cenovo nenáročné, jednoduché a navyše, vždy si pripravíte recept na mieru. Hlavne je dôležité poznať typ vašej pleti, jej potreby a základné ingrediencie, ktoré vám s daným problémom môžu pomôcť.

Tá najlepšia maska na tvár je totiž tá, ktorú si sama namiešate.