E-Magazín

Kvalitné zemiaky sú na nezaplatenie!

Zemiaky s bylinkovým maslom

Súčasťou každej jednej domácnosti je určite potravina, akou sú zemiaky. Zemiaky patria k nevyhnutným súčastiam už od nepamäti. Je však viac než dôležitá práve ich kvalita, ktorú si zakúpite v obchode avšak, kvalita zemiakov závisí aj od ich umiestnenia. V tomto prípade by ste mali myslieť na to najvhodnejšie miesto, v ktorom môžete tieto potraviny skladovať. V tomto prípade to majú o niečo jednoduchšie ľudia, ktorí bývajú v rodinnom dome. Zemiaky a ich skladovanie však v tomto prípade závisí hlavne od zakúpeného množstva. Pokiaľ nemáte k dispozícii špajzu alebo pivnicu, kde môžete zemiaky uskladniť, určite podľa toho aj prispôsobujete zakúpené množstvo zemiakov.

Ako zemiaky skladovať?

Zemiaky sa skladujú väčšinou v pivnici
Uskladnenie zemiakov cez zimu

Tak ako sme už spomenuli, v tomto prípade to majú o niečo väčšiu výhodu majitelia pivníc alebo špajze. Je vhodné, aby zemiaky mali svoje miesto skladovania. Takéto miesto, v ktorom budete skladovať zemiaky, by malo byť tmavé a chladněé. V tomto prípade, budú mať zemiaky perfektné miesto na uskladnenie. Je dôležité, aby zemiaky boli skladované na tomto mieste, pretože sa tak udržiava ich konzistencia a stav. Takýmto spôsobom sa zabráni aj ich klíčeniu. Takto vám zemiaky vydržia čo najdlhšie. Pokiaľ nakupujete zemiaky vo väčšom množstve, určite chcete, aby vám zemiaky vydržali čo najdlhšie. 

Perfektné recepty, ktoré stoja zato! 

Zemiaky predstavujú neodmysliteľnú súčasť našich kuchýň. Vďaka nim dokážeme vytvárať mnohí jedál, ktoré nás azda nikdy neomrzia. Zemiaky môžeme využívať ako prílohy alebo taktiež aj ako hlavné jedlá. Ako príloha sú vynikajúce varené, pečené, alebo taktiež dokážeme z nich vytvoriť aj domáce hranolky, ktoré sú naozaj neporovnateľné s tými, ktoré kupujeme ako polotovary. Zo zemiakov dokážeme vytvoriť aj hlavné jedlá, ktoré určite poznáte a stačí k tomu naozaj málo ostatných produktov. Azda každý jeden z vás nám dá za pravdu, že zemiaky predstavujú neodmysliteľnú súčasť našich kulinárskych výtvorov. Naozaj nimi nepokazíte nič a v mnohých prípadoch vďaka nim dokážeme zachrániť množstvo hladných krkov, ktoré doma máme. V tomto prípade však nezabúdajte na kúpu kvalitných s pri najlepšom domácich zemiakov, ktoré sa vám odvďačia svojou vynikajúcou chuťou. Tak ako už bolo spomínané, tak aj správne skladovanie zemiakov predstavuje veľmi dôležitú súčasť, vďaka ktorej kvalitu zemiakov len podčiarkne. Pre viac informácií navštívte internetovú stránku http://www.osivo.sk .