E-Magazín

Zhodnoťte svoje úspory na investičnom zlate

Investičné zlato v techličkách

Každý, kto má na účte nejaké úspory, či už väčšie alebo menšie by sa mal zamyslieť nad tým, kam svoje peniaze rozumne investovať. Držať peniaze doma alebo na bežnom účte, ktorý nie je takmer nijako úročený, nie je veľmi rozumné a vplyvom narastajúcej inflácie je pravdepodobné, že o časť svojich peňazí prídete. Ešte donedávna sa vyplatilo investovať do nehnuteľností a pozemkov, kto pred pár rokmi niečo také kúpil, urobil veľmi dobre, keďže ich hodnota rapídne stúpla. Dnes už je však cena nehnuteľností veľmi vysoká a ich kúpou už na nich toľko nezarobíte.  Veľmi dobrou investíciou je však kúpa investičného zlata, ktoré na svojej hodnote určite ani po rokoch nestratí, práve naopak, bude čoraz hodnotnejšie. Investičné zlato je teda dobrou voľbou.

Zlato si vždy udrží svoju vysokú hodnotu

Investičné zlato má mnoho podôb
Razenie investičného zlata

Už po tisícročia sa zlato považuje za symbol moci a bohatstva, bolo dôvodom na vznik vojen a jeho hodnota neustále stúpa a stúpať bude. Prvé zmienky o ťažbe zlata siahajú mnoho tisíc rokov do minulosti, kedy vzácne kovy ako striebro, zlato aj meď plnili úlohu platidla. Zlato však vlastnili väčšinou len tí najbohatší ľudia a spolu so zlatom získali aj moc a postavenie v spoločnosti. Zásoby zlata však nie sú nevyčerpateľné a príde čas, keď bude zlata nedostatok a práve preto je jeho cena na trhu čoraz vyššia. Teraz je ten najlepší čas investovať do investičného zlata, ktoré si svoju vysokú  cenu bude držať aj do budúcnosti.

Čo je to investičné zlato?

Investičné zlato je zlato tej najvyššej rýdzosti, je to 99,9 čisté zlato, môžete si ho zaobstarať v podobe zlatých mincí alebo zlatých tehličiek. Na začiatku si však veľmi dobre overte, od koho investičné zlato kupujete a radšej si vyberte overených obchodníkov. Hodnotu investičného zlata na trhu určuje samotný trh a je známe, že keď stúpa dopyt po zlate z dôvodu potreby ľudí investovať, stúpa aj jeho hodnota. Investičné mince sa vydávajú v rôznych nominálnych hodnotách a pri nejakých špeciálnych príležitostiach alebo udalostiach. Pokiaľ budete vlastniť celú kolekciu zlatých mincí, vaša zbierka bude mať ešte vyššiu hodnotu. Zlaté tehličky sa vyrábajú od 1 g až po 1 kg, vždy si k nim pýtajte aj certifikát, ktorý by mal byť samozrejmosťou. Téma investovania do investičného zlata je veľmi široká, ak sa o nej chcete dozvedieť viac, navštívte stránku https://zlatypristav.sk/