Biznis Magazín

Správne montérky musia byť kvalitné a pohodlné

Monterky na traky

Pracovné oblečenie je špeciálne navrhnutý druh oblečenia, ktorý slúži na konkrétny typ práce. Výrobcovia pracovného oblečenia vedia, akým podmienkam sú pracovníci v rôznych sférach vystavovaní a tak svoj sortiment prispôsobujú dopytu. Jedným zo základných kúskov pracovného odevu sú monterky. Nosí ich ten, kto pracuje v sklade, výrobnej hale či vonku v exteriéri. Na trhu je však dostupných hneď niekoľko druhov a preto je potrebné vyberať uvážene. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, čím sa od seba odlišujú a ako vybrať to správne pre vás. A tu sa už dostávame k samotnému výberu montérok. Ak navštívite nejaký konkrétny eshop s pracovným oblečením, zistíte, že si neviete vybrať.

Podľa čoho vyberať?

Monterky na prácu v záhrade
Dlhé aj krátke prevedenie montérok

Montérky sa spravidla delia na tie do pása, na traky alebo montérkové kraťasy. Tu je potrebné si ujasniť, čo v pracovných nohaviciach budete robiť a čo vám viac vyhovuje. Niekto vyslovene vyhľadáva montérky do pása, zatiaľ čo niekto iný má radšej tie na traky. Nohavice na traky sú veľmi praktické, pretože vo vrchnej časti majú vrecká, do ktorých si môžete niečo odložiť. Navyše vás vďaka trakom nebudú sťahovať v páse a vy sa budete môcť slobodne hýbať. Počas chladných mesiacov vás takéto pracovné nohavice aj viac zahrejú a bude vám v nich teplejšie. Záleží však tiež od toho, z akého materiálu sú vyrobené. Ten totiž výraznou mierou ovplyvňuje to, ako sme v nich chránený a ako sa v nich cítime.

Aký materiál je najvhodnejší?

Na túto otázku bohužiaľ neexistuje jednoznačná odpoveď. Montérky sú pracovné nohavice, ktoré sú primárne určené na to, aby zamestnanca chránili pred možným rizikom. Ak pracuje zamestnanec v mokrom prostredí, je prirodzené, že montérky budú mať na sebe vrstvu zabraňujúcu premočeniu. Na trhu preto nájdete montérky vyrobené z rôznych materiálov. Najideálnejšie sú však bavlnené s prímesou umelého vlákna, ktoré dokáže efektívne odvádzať pot. Niektoré sú strečové, čo je fajn hlavne vtedy, keď sa pri práci veľa hýbete. Pracovné nohavice by vám rozhodne nemali byť obtiahnuté. Ešte predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétne montérky, dobre si ich vyskúšajte. Hľadáte ideálne montérky na prácu v interiéri či exteriéri? V tom prípade neváhajte navštíviť webovú stránku https://www.ardonsk.sk/.