E-Magazín

Profesionálne daňové poradenstvo – čo všetko od neho môžete očakávať?

Daňové poradenstvo pre úplných lajkov

Podnikanie v súčasnom svete vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Začínajúci podnikateľ musí podchytiť všetky dôležité súčasti svojho biznisu hneď na začiatku, pretože čím skôr vyrieši problémy, tým skôr sa bude môcť začať orientovať na predmet svojho podnikania. Mnohí vidia iba vidinu zárobku, no nemenej podstatná je účtovná a daňová stránka podnikania. Všetky tieto súčasti by mali byť legislatívne v poriadku a pokiaľ sa podnikateľ nechce s týmto pasovať sám, existuje riešenie. Daňové poradenstvo dnes využíva mnoho ľudí a podnikateľov, pretože vďaka nemu si môžu byť istý, že urobili všetko správne a v súlade s platným zákonom. Prečítajte si, kedy sa naozaj oplatí využiť daňové poradenstvo a čo od neho môžete čakať. 

Daňové poradenstvo verzus účtovníctvo

Daňové poradenstvo cez internet

Zmysel daňového poradenstva

Mnoho podnikateľov má mylnú predstavu v tom, že keď zamestnajú vlastnú účtovníčku, bude to zároveň aj jeho daňová poradkyňa. Účtovníctvo a daňové poradenstvo sú dve rozdielne smery, aj keď majú k sebe blízko a navzájom sa častokrát prelínajú. Účtovníctvo môže vykonávať hocikto, kto vyštuduje daný odbor alebo si urobí kurz na vedenie účtovníctva. K tomu totiž stačí mať založenú živnosť. Daňové poradenstvo môže vykonávať iba osoba s platnou licenciou daňového poradcu. Licencia sa získava na základe splnenia určitých požiadaviek, ako sú napríklad požadované vzdelanie, odborná skúška z oblasti daňového poradenstva, bezúhonnosť a podobne. Služby daňového poradcu je vhodné využiť najmä vtedy, ak nemáte dostatočný prehľad v oblasti daní alebo ak potrebujete poradiť s konkrétnym daňovým problémom. Daňový poradca prevezme zodpovednosť za škodu, čo je veľkou výhodou tejto spolupráce.

Koľko zaplatíte za profesionálne služby v oblasti daňového poradenstva?

Je potrebné sa pripraviť na to, že pokiaľ využijete odborné daňové poradenstvo, určite to nebude zadarmo. V cene služieb daňového poradcu je zohľadnená odbornosť a profesionalita. Oblasť daní sa neustále mení a preto je potrebné, aby sa daňový poradca vzdelával naďalej aj po ukončení dlhoročných štúdií. Ceny sú stanovované rôzne. Pokiaľ chcete pomôcť napríklad s vyplnením daňového priznania, väčšinou je cena stanovená dopredu. Ak ide o zložitejší a komplexnejší problém, cena sa počíta na hodinu. Začína približne od 50 Eur na hodinu, no nájdete aj daňových poradcov, ktorí si účtujú 250 až 300 Eur na hodinu.

Viac informácií o profesionálnom daňovom poradenstve nájdete na webovej stránke https://www.easystart.sk/.