E-Magazín

Podlahové kúrenie má oproti radiátorovému mnoho výhod

Podlahové kúrenie do domu

Uvažujete nad tým, ako vyriešite kúrenie vo svojom novom dome? Možností je hneď niekoľko, pričom niektoré sú výhodnejšie, iné menej. Moderné podlahové kúrenie nepatrí medzi žiadne novinky na trhu a jeho popularita neustále rastie. Niet sa čomu čudovať. Ide o spôsob kúrenia, ktorý nemáte na očiach, no zároveň jeho účinok pocítite takmer okamžite. Poďte sa spolu s nami pozrieť, čím sa tento druh kúrenia líši od klasického radiátorového, aké sú jeho výhody a čo by ste pri rozhodovaní mali zvážiť. Každý spôsob vykurovania domácnosti má svojich zástancov i odporcov. Pri podlahovom kúrení máme v podstate dve možnosti. Buď si zvolíme elektrické alebo teplovodné.

Oplatí sa investovať do podlahového kúrenia?

Podlahové kúrenie v novostavbách
Investícia do podlahového kúrenia

Elektrické je tvorené rohožami, ktorých inštalácia je pomerne jednoduchá. Problém však môže byť to, že prevádzkové náklady takéhoto podlahového kúrenia sa môžu vyšplhať pekne vysoko. Aj tu však existuje lacnejšia alternatíva, ktorou je teplovodné podlahové vykurovanie. Je zložené z teplovodných rúrok, ktoré sú umiestnené pod podlahou. Inštalácia teplovodného kúrenia si vyžaduje skutočnú odbornosť a precíznosť, no prevádzkové náklady sú neporovnateľne nižšie. Poďme však podlahové kúrenie porovnať s klasickými radiátormi. Tie sú väčšinou umiestnené pod oknom a dá sa povedať, že v porovnaní s podlahovým vykurovaním v priestore zavadzajú. Pred radiátory sa neodporúča nič umiestňovať, pretože by to mohlo brániť prieniku tepla do priestoru. Navyše nie sú vhodné ani pre alergikov, pretože víria prach oveľa viac, ako iné druhy vykurovania.

Spoznajte výhody moderného podlahového kúrenia

V prípade podlahového vykurovania rozhodne nejde iba o estetický efekt. Má oveľa viac výhod, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak ste sa už niekedy prešli po práve vyhriatej podlahe, určite viete, že ide o nezabudnuteľný pocit. Teplo sa však nedrží iba pri nohách. Ide o sálavé teplo, ktoré prúdi od podlahy až po strop. Pochopiteľne je v dolnej časti miestnosti o niekoľko stupňov viac ako hore, čo je úplne prirodzené. Tento typ vykurovania nevíri prach a celkovo vplýva veľmi dobre na tepelnú pohodu v domácnosti. Určite vás zaujímajú prevádzkové náklady. Tie samozrejme závisia od toho, ako veľmi kúrite, no podlahové kúrenie vás v zásade vyjde o niečo lacnejšie ako kúrenie radiátormi. Prečítajte si viac o podlahovom kúrení na webovej stránke https://odzakladov.sk/.