E-Magazín

Jak sestavit vhodný nápojový lístek pro vaši provoz?

Podnikatelský záměr kavárna pro a proti

Patříte i vy mezi hrdé majitelé gastro provozu? Můžete se pochlubit tím, že vlastníte a současně i šéfujete kavárně? Chcete i vy vašim zákazníkům nabídnout to nejlepší a sestavujete momentálně nabídku? Chcete i vy sestavit nabídku, kterou vám budou závidět nejen konkurenční kavárny, ale současně i přiláká množství zákazníků z vašeho okolí? Nabídka bude pravděpodobně zahrnuta v podnikatelský záměr kavárna, avšak lze ji neustále měnit tak, jak to bude vyhovovat vám. Poradíme vám, jak na to! Symbolem kavárny je káva. Avšak ta nepředstavuje ani zdaleka jedinou věc, díky které si vás zákazníci zapamatují a budou se k vám vracet. Při výběru vhodného druhu kávy je důležité dbát hlavně na to, jací zákazníci k vám na kávu chodí.

Nejen výběr kávy je důležitý

Podnikatelský záměr kavárna s dobrým majitelem
Zodpovědné vypracování podnikatelského záměru pro kavárnu

Chodí k vám mladí lidé nebo je vaše klienta různorodá? Jedná se hlavně o to, že pokud k vám chodí mladí lidé, ti k pití kávy přistupují trochu jinak. A to tak, že kávu berou jako určitý životabudič. Z toho důvodu je třeba, abyste měli v nabídku silnější odrůdu kávy, která dodá nejen energii, ale současně člověka i nabudí. Další variantou mohou být starší lidé, kteří kávu pijí jakoby ze zvyku. Sledují si, o které hodině je ideální dopřát si poslední šálek kávy, protože se obávají, že nebudou moci usnout. Pro takovou klientelu je lepší taková káva, která osvěží, ale není až tak silná. Kromě toho ve vaší nabídce budete mít určitě i nápojový lístek. Ten se skládá z několika částí, přičemž za nejdůležitější lze považovat alkoholické a nealkoholické nápoje. Mezi alkoholické patří například víno, pivo či ostatní druhy alkoholu nebo míchané drinky. Mezi nealkoholické lze zařadit například minerálky, čaje nebo ochucené limonády. Jejich nabídku byste měli sestavovat podle toho, jakým konceptem se vaše kavárna řídí a kdo jsou klíčoví návštěvníci. Kromě toho v každé dobré kavárně najdeme i bohatou nabídku koláčů.

Styl kavárny a klientela jako klíčový faktor

Vybrat si můžete zde nejdražší kávu nebo nejlepší koláče, je však důležité, aby vám šli na odbyt. Z toho důvodu je vaši nabídku třeba přizpůsobit hlavně pro ty, kteří k vám zavítají. Znát podrobně vašich zákazníků vám pomůže podnikatelský plán kavárna, proto si ho nezapomeňte vypracovat! Na stránce http://www.ikelp.cz/ najdete všechny potřebné informace.