E-Magazín

Bolest kolene – proč vlastně vzniká?

Pomoc na bolest kolene

Bolest kolene bývá často krát výsledkem různých zranění, nadměrného zatěžování končetin či výsledky různých degenerativních procesů, které se objevují ve vyšším věku. Pokud bychom si kolenní kloub rozměnili na drobné, přišli bychom na to, že samotný kloub je velmi složitý. Patří mezi jeden z nejsložitějších kloubů v lidskem těle. Kolenní kloub se skládá ze tří kostí – stehenní, holenní a z čéšky (patella). Kromě toho v koleni najdeme i vazy – zkřížené a boční vazy. V koleně se také nachází i meniskus, což představuje chrupavku. Poďme si tedy probrat hlavní příčiny bolesti kolen.


Hlavní příčiny bolesti kolene


Jak jsme již mohli postřehnout, naše kolena jsou velmi složité. Často se stává, že začnou pobolívat. Mezi nejčastější příčinu bolesti kolene patří různé úrazy, při kterých dochází ke snižování kvality našich kolen. Mezi hlavní příčiny bolesti kolen se dále řadí artróza, revmatoidní a reaktivní artritida, revmatická horečka, dna, lymská borelióza či různé jiné infekční záněty. Při jakémkoliv dlouhodobém náznaku bolesti kolene bychom návštěvu lékaře neměli odkládat na později. Právě návštěva lékaře může být to, co prodlouží “životnost” našich kolen. Odborníci nám kolena vyšetří, určí diagnózu a stanoví léčbu, díky které dokážeme bolest kolene zamezit.

Jak správně kolena vyživovat, pokud se chceme bolesti kolene vyhnout?


Pálivá bolest koleneAby naše klouby správně fungovaly, musí být důkladně vyživené. Správnou výživu jim zajistíme jednak tím, že budeme přijímat plnohodnotnou stravu bohatou na minerály a vitamíny, ale jejich správný růst a obnovu docílíme i různých výživovými doplňky. Jedná se kloubní výživu a různé mastičky, které sice naše kolena nevyléčí úplně, ale pomáhají jejich správné regeneraci a výživě. Mnohé společnosti se začínají zabývat právě výrobou a zdokonalováním přípravků určených pro kolena. Bolest kolene patří mezi onemocnění, které v současnosti trápit téměř každého druhého člověka bez ohledu na věk. Je dokonce prokázáno, že při dlouhodobém užívání výživových doplňků tyto přípravky slouží jako určitá forma prevence před vznikem bolesti kolene. Každoročně se také zvyšuje počet pacientů, kterým takové přípravky při bolesti kolene skutečně pomohli. Na trhu tedy můžeme pozorovat několik společnosti, které mezi sebou soupeří – své zákazníky se snaží získat nejen díky orientaci na zákazníka, ale také pomocí vysoké kvality. Ty společnosti, které svým zákazníkům nabízejí pouze kvalitní výrobky a klienti této společnosti pozorují zlepšení se staly na trhu s výživovými doplňky určenými pro klouby skutečně úspěšné.